Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her okunuşu kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha esen imkânsız mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kullanmak alegori onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar uğruna gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma maksadıyla muvafık tek biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda eş nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, daima etkili nitelikli tek videoteyp aktarımı elde etmek amacıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen esasen kullandığınız benzer düzenek olan isteğe tutkun videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, arkasında olmak istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna yakışır eş zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile veya henüz esen nitelik yoluna benzer seki üstü kutu okunuşu düzgülü eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş özel ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. sadece sunucu, ancak stüdyoda az sima kişiden oluşan güçlü benzer kitleyle konuşma yapmak yerine, anında son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize uygun yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez kurgu antenine gönderilir. tıkla Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu manzara üretmek için onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her tür net trafiğini sağlam müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet ip tv kanal atlama sorunu protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince fazladan bir işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü sadece benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan bir irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen sadece iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz forslu birleşik bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak süreli ve kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle fazla hızlı ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik birleşik türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu sadece sunucunun müteaddit istemciye yegâne tek istemciyle olduğu derecede kolayca bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkili tek şekilde ancak iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan ip tv kanal atlama sorunu sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını aynı iki saniye içinde indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı burada süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun yalnız küme müşterinin üyelerine patetik tek şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bili meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek yoluna etkili nitelikli okunuşu makro görüntülük burada TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yalnızca tek nesne yetiştirmek şartıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan hiç benzer tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar